EFT (Duygusal Özgürlük Yöntemi)

“Bütün olumsuz duyguların kökeni vücudumuzdaki enerji akış sistemindeki bozukluklardan kaynaklanır.”

“Olumsuz duygular vücudumuzdaki pek çok hastalığın ve ağrının temel nedenleri arasındadır.”

* Duygusal Özgürlük Yöntemleri (Emotional Freedom Tecniques, EFT), zihnen belirli bir soruna veya negatif duyguya odaklanırken, vücuttaki belirli noktalara parmak ucuyla hafifçe vurulması (tıplamak) ile enerji akışını düzeltir ve böylece negatif duyguları kısa sürede kalıcı olarak ortadan kaldırır.

* EFT başka hiçbir yöntemin işe yaramadığı pek çok durumda işe yarayan bir tekniktir. Çok ciddi sağlık, zihinsel-duygusal sorunu olan ve ne yaptıysa kurtulamayan pek çok insan çareyi EFT’de bulmuştur.

* EFT çok geniş bir yelpazedeki her tür soruna, duygusal yeme bozuklukları (aşırı yeme, yiyememe), bağımlılıklardan kurtulma (alkol, sigara, uyuşturucu), aşırı korku (topluluk önünde konuşma, kedi-köpek vb, yükseklik, açık-kapalı alan, uçak, performans, sınav gibi), takıntılı davranışlar, ağrılar, (migren, baş, boyun, bel, romatizma gibi), kaygı temelli sorunlar (depresyon, panik atak, sarsıcı deneyim sonrası stres bozukluğu vs), öz imaj sorunları (özgüven eksikliği, kendini açıkça ifade edememe, kendini olduğu gibi kabul edemeyip suçlama, yargılama) sayılabilir.

* EFT kolay öğrenilir 2 saatlik çalışmayla kısaltılmış yöntemi öğrenmiş, 1-2 basit sorununuzu uygulamış ve faydasını görmüş hale gelirsiniz. 6 saatlik eğitimle temel yöntemi her yönüyle öğrenmiş, kendi hayatınızda rahatlıkla uygulayabilir hale gelirsiniz.

* EFT’yi günlük hayatta uygulamak kolaydır. Her gün karşınıza çıkan irili ufaklı sorunlar için sabah kalkınca, yemek aralarında, trafikte, önemli toplantı ya da görüşmelerden önce, gece yatmadan birkaç dakika uygulamak stres, korku, kaygı gibi negatif duygularınızdan arınmanıza ve her alanda başarı düzeyinizin artmasına etkili olur. EFT’yi öğrenip uyguladıkça kendi içinizdeki sınırsız potansiyeli açığa çıkarmanız kolaylaşır.

* Kolay öğrenilir ve herkes kendi kendine uygulayabilir. Acemice uyguladığınızda yüzde 50-75, ustalıkla uyguladığınızda yüzde 75-95 arası yaşadığınız sorunda başarı gösterir.

* Yöntemi uygulamak için inanmanız gerekmiyor, sadece deneyecek kadar açık fikirli olmanız yeterli.

* Öğrenin, uygulayın, sonuçlarını görün ve nasıl işe yaradığına kendiniz karar verin.